top of page

Makale Gönderimi

Kant Çalışmaları Dergisi’ne makale gönderen  yazarlar derginin ilkelerini okuyup anladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

- Yazarların metinlerini Yazarlar İçin Bilgiler başlığı altındaki yazım kurallarına göre düzenleyerek göndermesi beklenmektedir. Biçimsel olarak kurallara uygun bulunmayan yazılar yayın kurulu tarafından yazara geri gönderilebilir.

- Yazarların kimliklerini açık etmeyecek şekilde düzenlenmiş makale dosyası ile birlikte, isim, soyisim, unvan, kurum, e-posta adresi, ORCID numarasının da yer aldığı ayrı bir kapak dosyasını  dergi@kantcalismalari.org adresine göndermeleri gerekmektedir. Bu e-posta adresi dışındaki başvurular derginin yayın sürecine dahil edilmez.

- Gönderilen metin yayın kurulu tarafından her türlü etik ihlale karşı denetlenecek; intihal programından geçirilecektir. 

- Kant Çalışmaları Dergisi’ne gönderilmiş olan, yayın kurulu tarafından onaylanan yazılar iki hakeme gönderilir.

- Her iki hakemin yayınlanabilir görüşü verdiği yazılar yayınlanır. Hakemlerden birisinin olumlu, birisinin olumsuz görüş belirttiği durumlarda makale üçüncü hakeme gönderilir. Üçüncü hakemin görüşü olumlu ise yazı yayınlanır; olumsuz ise yazı yayınlanmaz.

- Değerlendirme sonucunda düzeltme talep edilen yazılar, düzelti önerileri ile birlikte yazara iletilir. Yapılan düzeltmelerin ardından hakem metni yeniden görebilir/değerlendirebilir. Hakem değerlendirmeleri ve düzeltmelerin sonunda çalışmanın yayımlanmasına ilişkin karar yayın kurulunca verilir.

- Hakem değerlendirme sürecinin tamamlanması derginin yeni sayısına yetişmediği durumlarda makaleler bir sonraki sayıya devredilir.

- Yeni sayı çıktığında yazar, e-posta aracılığıyla bilgilendirilir.

bottom of page